Odkazy

 

 

Odkazy:

Klub chovatelů Bichon á poil Frisé

Národní registr majitelů zvířat

Centrální evid. zvířat a věcí v ČR

Internetové vyhledávání podle čipu

ČMKU

Fédération cynologique internationale - FCI

 

Jak se starat o bišonka

Péče o bišonka není náročnější než o jakékoli dlouhosrsté plemeno.Není žalostnějšího pohledu než na špinavého, zdredovaného, či oholeného psíka.Výmluvy typu "on se nerad češe" ap.slouží jen svým majitelům k omluvě své neochoty se pejskovi věnovat. Srst je třeba pravidelně česat, kartáčovat a koupat. A tím česáním nemyslím jen zevrubné hlazení kartáčem ale pěkně důkladné rozčesání již od kůže. Dále se věnujeme péči o oči a uši. Oči otíráme a odstraňujeme okolní srst aby nedráždila zbytečně oko. V uších dle potřeby vytrháváme srst - nevystříháváme - ušní boltec čistíme prostředky k tomu určenými např. Otifree

Koupání: před koupáním je důležité aby srst byla důkladně rozčesaná.Psa dáme do vany a srst řádně namočíme.Na srst naneseme naředěný kvalitní šampon a řádně srst vyšamponujeme,následně důkladně vypláchneme. Vždy dáváme pozor aby voda nenatekla psovi do očí a uší. Psa zabalíme do osušky aby neprochladl. Následuje fénování srsti. Tím že srst fénujeme za současného kartáčování dochází k její narovnání. Dbáme na to  aby po skončení této procedury byla srst suchá na všech částech těla. Jestliže zůstane někde vlhká následně "zkudrnatí" a naše práce přijde vniveč. Když máme takto připraveného psa může následovat stříhání. Asi by bylo lepší tuto proceduru svěřit do rukou buď kvalitnímu střihači v salonu a nebo chovateli,který již má se stříháním bohaté zkušenosti.Také je možné si objednat "kompletku" tzn. stříhání i s vykoupáním.

Stříhání drápků:Podle toho kde se pes pohybuje,zda po tvrdém či měkkém povrchu, tak zastřiháváme drápky. Na měkkém povrchu si je pes nestačí obrousit sám a je nutné je dle potřeby zkrátit. Dáváme však pozor abychom psa nestřihli do lůžka.

Pokud se budete svému psíku věnovat odměnou vám bude krásný nadýchaný bišonek vzhledu plyšové hračky ♥

 Přejeme všem spousty krásných chvil, strávených se svým bišoním kamarádem ♥